Pro novináře

Pro novináře

Děkujeme za váš zájem o Igráčka.

Připravili jsme pro vás následující podklady obrazové dokumentace, kterou můžete použít ve svých mediálních výstupech.

Tematické sady fotek pro účely ilustračních fotografií

Fotografie nový & starý  Igráček

Fotografie aktuálního sortimentu Igráčků

Fotografie aktuálního  sortimentu stolních her EFKO

Vybrané fotografie sortimentu EFKA v tiskové kvalitě

Fotografie z výroby, ředitele EFKO-karton Miroslava Kotíka a autorů Igráčka Marie Palíčkové Krejchové a Jiřího Kaliny

Loga v křivkách

Požadavky pro další informační servis a podklady v tiskové kvalitě zasílejte na

marketing@efko.cz

tel. 608 344 162

Česká společnost EFKO z Nového Veselí v Kraji Vysočina se zabývá výrobou her, hraček a zakázkovou výrobu kartonážních obalů. Založena byla roku 1993. V roce 2009 prošla celkovým rebrandingem svých produktů. Moderní podoba obalů tak podtrhuje celkovou snahu o neustálé inovace a respektování stále náročnějšího vkusu zákazníků. Změnou prošlo také logo, které dostalo moderní a účelný vzhled. V současné době dochází k další vlně celkového redesignu produktových řad s primárním zaměřením na značky IGRÁČEK a stavebnici ROTO.

Jako výrobce hraček a her působí EFKO na českém trhu od roku 1995, dále společnost expandovala na slovenský trh. Nový výrobní provoz společnosti EFKO funguje v Novém Veselí od roku 1999. Výrobní hala byla postupně rozšiřována a vybavena řadou nových výrobních zařízení s moderní technologií. Díky novému vybavení a nabytým zkušenostem došlo k výraznému nárůstu produkce a s tím spojených zakázek. V roce 2004 vznikla společnost „EFKO – karton, s.r.o.“ jako nástupnická organizace firmy „Miroslav Kotík – EFKO“.

EFKO klade důraz na precizní zpracování výrobků a kvalitu použitých materiálů. Výrobky splňují veškeré hygienické normy a mají příslušné atesty.

EFKO je aktivní také na poli charity. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Spolupracuje s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL. V roce 2006 se firma zařadila do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí, jehož cílem je pomoci změnit dosavadní nevyhovující systém ústavní výchovy a nahradit jej v co největší míře přechodnou rodinnou péčí na dobu, než se dítě může po vyřešení nebo zlepšení situace vrátit domů nebo než je pro něj nalezena trvalá náhradní  rodina. Pomoc ale potřebují nejenom děti, a tak se EFKO angažuje rovněž v pomoci nemohoucím seniorům a podporuje řadu hospiců.

EFKO se zaměřuje na tři hlavní segmenty výroby her a hraček:

a)Vlastní tvorbu, která se zaměřuje na vzdělávací a společenské hry;

b)licenční spolupráci s českými a zahraničními výtvarníky a kreativci;

c)výrobu plastových hraček brandů IGRÁČEK a ROTO.


Vlastní produkce  EFKO – originální tituly

Důležitou součástí portfolia firmy z Vysočiny je vlastní kartonážní výroba se zaměřením na společenské hry. V nabídce lze najít tradiční hry „Člověče, nezlob se!“ různé druhy karet, praktické soubory společenských her nebo českou klasiku „Kloboučku hop!“. Převážnou část portfolia ale tvoří hry s originálním herním principem přímo z dílny EFKA.

Proslulým titulem EFKA je rodinná stolní hra Jožin z bažín. Zábavná hra vychází z motivu slavné písničky Ivana Mládka, který se aktivně podílel na vývoji originálního herního principu. Hra je určena pro dva až čtyři hráče od pěti let, kteří si na začátku hry rozdělí své role. Jeden se stane Jožinem a ostatní jsou lovci. Jožin má za úkol nenechat se chytit, ale naopak pochytat nebo stáhnout do bažiny všechny lovce. Cílem lovců je polapit Jožina, a získat tak, obrazně řečeno, ruku předsedovy dcery a půl JZD. Napínavá hra je plná zvratů, protože na lovce čeká na otočném 3D herním plánu kromě samotného Jožina i nebezpečí v podobě nečekaného pádu do bažiny. Hra „Jožin z bažin“ se zařadila mezi Správné hračky v roce 2013.


Hra „Kup si krávu“ prověří bystrost, postřeh, pozornost, a také schopnost si dobře spočítat nejen drobné v kapse. Tato hra vyšla vstříc požadavkům zákazníků. Díky snadným pravidlům totiž odpadá nepopulární a zdlouhavé studování složitého návodu, který následuje po otevření nové hry. Hru „Kup si krávu“ jsou hráči připraveni rozehrát i napoprvé během chvilky. Originální herní princip pak hráče okamžitě vtáhne do hry. Nakupování krav se během chvíle stane zálibou každého. Jediná otázka, která bude hráče trápit je, kterou ze stračen si přidá do svého stáda. Oblíbený prvek škodolibosti pak může přijít na řadu nečekaně každou chvíli a soupeř může během okamžiku přijít nejen o peníze, ale třeba i o svou dobře opečovávanou dojnici.

V neposlední řadě zmiňme novinku Hry pro předškoláky. Obsáhlá sada 11 vzdělávacích her s mottem „S náskokem do školy“ nabízí ucelené a originální řešení pro komplexní rozvoj dítěte a vede k získání školní zralosti. Hlavní důraz je kladen na procvičení kognitivních schopností dítěte a také interakci, jak s ostatními dětmi, tak učitelem nebo rodičem. Ucelená sada her přitom díky své promyšlenosti a jasné profilaci nabízí výtečný poměr mezi cenou a užitnou hodnotou ve školách a domácnostech.

Licenční produkce

EFKO je činné také na poli přejímaní herních principů a konceptů zajímavých řešení od místních nebo zahraničních tvůrců. Stejně jako v přechozím případu vlastní tvorby platí, že hry jsou vyráběny výhradně v ČR.

Nimble je společenská party hra, která vychází z trendů dnešní doby. Nabídne tak pohotovou, rychlou a hlavně jednoduchou akci, kde nikdo na nikoho  nečeká, všichni hrají najednou. O rychlosti  hry vypovídá čas potřebný pro odehrání jednoho kola: pouhých 20 sekund. Nimble navíc díky více než 300 tématům a neočekávaným kombinacím neomrzí. A je to právě překvapivost, která dodává hře se 14 dřevěnými kostkami, 50 kartami a přesýpacími hodinami na vtipu. Úspěšný dánský koncept nevyzpytatelné zábavy řadí EFKO mezi významné hráče také na specifickém poli party her.


 

Očekáváte, že společenská hra nabídne dětem kromě zábavy i něco navíc? Lovci motýlů mají pravidla lehká jako motýlí křídla a hra samotná je stejně tak pestrá. Hrát ji můžete téměř kdekoliv vzhledem k tomu, že hra neobsahuje klasický herní plán, každý hráč má svůj vlastní, který může držet v ruce. Procvičí a zlepší postřeh a pohotovost při hledání motýlů, i jemnou motoriku při otáčení listů na herních plánech. Stejně jako v případě Nimblu hra těží z filozofie severského principu minimalismu a neskutečně originálního herního principu. Lovci motýlů tak osloví nejen děti, ale v případě nejvyšší obtížnosti hledání třech motýlů najednou také leckterého dospělého.

Plastové hračky

Mimo IGRÁČKA vyrábí EFKO z kvalitního ABS plastu také kreativní stavebnici ROTO, která má rovněž velmi bohatou historii. Někteří ji totiž mohou pamatovat ještě z konce 80. let pod názvem Plasticant. Stavebnice původně pochází z Německa z počátku 60. let. Od roku 2006 vlastní EFKO původní formy stavebnice Plasticant vyráběné v Československu a přejmenovává ji na ROTO. Stavebnice se vymyká unikátním systémem spojek, které z ní činí jednu z nejvíce variabilních stavebnic na trhu. Aktuální novinkou je atraktivní set Roto Maxi Build, který vznikl na základě podnětu partnerů z Kanady. Tento set je tedy koncipován jako stavebnice pro stavbu funkčních jeřábů a stavební techniky. V současné době se EFKO po dokončeném redesignu IGRÁČKA zaměřuje právě na další ubírání této oblíbené stavebnice.
Vybraná ocenění pro společnost EFKO

2010

FOR TOYS 2010 -  cena GRAND PRIX za IGRÁČKA

2011

VIZIONÁŘI 2011 – ocenění za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série

Označení „Správná hračka“ 2011 za IGRÁČKŮV kufřík

2012

Ocenění matematické hry ABAKU v soutěži „Českých 100 nejlepších“ v kategorii Invence-nasazení-export-zisk podtéma matematika.

2013

Označení „Správná hračka“ 2013 za kreativní stavebnici ROTO START a za rodinnou společenskou 3D hru Jožin z bažin.

Ocenění Nejlepší novinka roku 2013 za rodinnou společenskou 3D hru Jožin z bažin v kategorii Hry, puzzle a karty.

2014

Označení „Správná hračka“ 2014 pro soubor oblíbených her Moje první hry

2015

Cena Grand Prix na veletrhu For Toys za sadu IGRÁČEK MultiGO

Označení „Správná hračka“ pro nový set IGRÁČEK MultiGO 1+2 Popelářské auto

Doporučujeme